Sorting
Source
Katalog zbiorów
(5)
Form of Work
Książki
(5)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(2)
Proza
(2)
Publikacje naukowe
(1)
Publikacje popularnonaukowe
(1)
Status
available
(5)
unavailable
(1)
Branch
Wypożyczalnia Główna
(4)
Czytelnia Główna
(2)
Author
Brooking Emerson T
(1)
Fromm Erich (1900-1980)
(1)
Lew-Starowicz Zbigniew (1943- )
(1)
Poppek Anna (1961-2013)
(1)
Rybski Jarosław (1966- )
(1)
Singer P. W. (1974- )
(1)
Tanalska-Dulęba Anna
(1)
Year
2010 - 2019
(5)
Time Period of Creation
2001-
(4)
1901-2000
(1)
1945-1989
(1)
Country
Poland
(5)
Language
Polish
(5)
Demographic Group
Literatura polska
(2)
Literatura amerykańska
(1)
Subject
Aktorzy polscy
(1)
Alienacja
(1)
Antropologia społeczna
(1)
Bezpieczeństwo informacyjne państwa
(1)
Cenzura
(1)
Dezinformacja
(1)
Himilsbach, Jan (1931-1988)
(1)
Internet
(1)
Kapitalizm
(1)
Komunizm
(1)
Manipulacja (psychologia)
(1)
Media społecznościowe
(1)
Memy internetowe
(1)
Milicja
(1)
PRL
(1)
Pisarze polscy
(1)
Pociągi
(1)
Potrzeba władzy
(1)
Propaganda
(1)
Psychologia społeczna
(1)
Relacje międzyludzkie
(1)
Socjalizm
(1)
Społeczeństwo
(1)
Tajne organizacje
(1)
Wojna hybrydowa
(1)
Życie seksualne
(1)
Subject: time
1901-2000
(2)
1945-1989
(2)
1918-1939
(1)
1939-1945
(1)
2001-
(1)
Subject: place
Wrocław (woj. dolnośląskie)
(1)
Genre/Form
Biografia
(1)
Kryminał
(1)
Monografia
(1)
Opowiadania i nowele
(1)
Powieść
(1)
Reportaż problemowy
(1)
Wydawnictwa popularne
(1)
Domain
Kultura i sztuka
(1)
Literaturoznawstwo
(1)
Media i komunikacja społeczna
(1)
Medycyna i zdrowie
(1)
Polityka, politologia, administracja publiczna
(1)
Psychologia
(1)
Socjologia i społeczeństwo
(1)
5 results Filter
Book
In basket
Wykorzystując media społecznościowe jako swego rodzaju broń, Internet wpływa na wojnę i politykę, podobnie jak wojna i polityka wpływają na Internet. Terroryści bezpośrednio planują ataki, „wojny twitterowe” są źródłem ofiar w świecie rzeczywistym, a rozprzestrzeniające się błyskawicznie dezinformacje zmieniają nie tylko wyniki starć, ale nawet losy całych narodów. W rezultacie wojna, technika i polityka, zacierając różnice, stworzyły nowy rodzaj pola bitwy, która rozgrywa się na naszych smartfonach. P. W. Singer i Emerson Brooking stawiają zawiłe pytania, pojawiające się, gdy wojna odbywa się on line i świat on line rusza na wojnę. Analizują, jak ISIS powiela taktykę Instagrama, dawny fanatyk gry World of Warcraft powstrzymuje zbrodnie wojenne odległe o tysiące mil, trolle internetowe wpływają na wyniki wyborów, a Chiny wykorzystują aplikacje smartfonów do monitorowania myśli półtora miliarda obywateli. Co można utrzymać w tajemnicy w świecie sieci? Czy media społecznościowe ujawniają prawdę czy też ją ukrywają? I jaką rolę odgrywają obecnie zwykli ludzie w konfliktach międzynarodowych? Zagłębiając się w najmroczniejsze zakamarki sieci, napotykamy nieoczekiwanie żołnierzy mediów społecznościowych, takich jak raper, który został dżihadystą i rosyjscy hakerzy, którzy prowadzą nieustanne wojny informacyjne z Zachodem. Na koniec, spoglądając w przyszłość, książka przedstawia radykalnie nowy paradygmat, aby zrozumieć bezprecedensowe zagrożenia w naszym oplecionym siecią świecie i jak się przed nimi bronić.
This item is available in 2 branches. Expand the list to see details.
Wypożyczalnia Główna
All copies are currently on loan: sygn. 316 (1 egz.)
Czytelnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 316/247 (1 egz.)
Book
In basket
(Meandry Kultury)
Tytuł oryginału: The sane society.
"Niniejsza książka jest kontynuacją Ucieczki od wolności – książki, którą napisałem ponad piętnaście lat temu. Próbowałem tam pokazać, że ruchy totalitarne odwołują się do głęboko w nas tkwiącego pragnienia ucieczki przed wolnością, jaką człowiek osiągnął we współczesnym świecie; że współczesny człowiek, wolny od średniowiecznych więzów, nie czuje się wolny do budowania sensownego życia opartego na rozumie i miłości i dlatego szuka nowego rodzaju bezpieczeństwa w podporządkowaniu się przywódcy, rasie lub państwu. W Zdrowym społeczeństwie staram się wykazać, że życie w dwudziestowiecznej demokracji stanowi pod wieloma względami inną ucieczkę od wolności. Znaczna część tej książki to analiza tego właśnie rodzaju ucieczki, a pojęciem, do którego się odwołuję przede wszystkim, jest pojęcie alienacji."
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Czytelnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 316/234 (1 egz.)
Book
In basket
Zbigniew Lew Starowicz najwybitniejszy polski seksuolog opisuje jedna z ciekawszych przypadków w swojej karierze naukowej. Zawsze zachowuje dyskrecję. Nigdy nie ujawnia szczegółów dotyczących poszczególnych pacjentów ale jednak opisuje szczegółowo różne dziwne i niecodzienne przypadki dotyczące ludzkiej seksualności. A któż może wiedzieć więcej niż on na ten temat po blisko 50-letniej praktyce. A wszystko to i ciekawie i zarazem z poczuciem dystansu i dyskrecji. Dowiemy się i o pedofilii i i modnym dziś temacie seksu kleru, ale także, a może przede wszystkim o problemach seksualnych zwykłych ludzi. A może dzięki tej lekturze zyskamy cenne rady co do swojego seksualnego życia. Bo któż z nas nie ma problemów? [Opis od wydawcy]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 61 (1 egz.)
Book
In basket
Rejs na krzywy ryj... czyli Jan Himilsbach i jego czasy... / Anna Poppek. - Wydanie 2. - Kraków : Wydawnictwo Vis-à-vis Etiuda, 2019. - 227, [3] strony, [32] strony tablic : fotografie ; 21 cm.
Anna Poppek podjęła się zadania niezwykłego, no bo jak napisać biografię Himilsbacha, który za każdym razem gdy rozmawiał z dziennikarzami podawał inną wersję swego życiorysu. I tych meandrujących życiorysów zrobiło się ponad 400. A wszystko niejasne i niepewne. Ot choćby: Kiedy urodził się Himilsbach? Nawet odpowiedź na to najprostsze przecież pytanie obarczona jest wariactwem. No bo Himilsbach urodził się 31 listopada, a przecież jak wiadomo listopad ma tylko 30 dni. A ten 31 jest nawet wpisany na jego świadectwie chrztu. No chyba wszyscy byli pijani, chyba łącznie z księdzem dobrodziejem. Jan Himilsbach – postać kultowa, pisarz, poeta, aktor, a z zawodu kamieniarz. I to kamieniarz, który na pytanie egzaltowanej dziennikarki, który rodzaj swojej twórczości ceni najbardziej – odpowiedział: – Oczywiście, kamieniarską! – A z jakiego powodu – pyta dociekliwa dziennikarka. -Bo moją twórczością kamieniarską nikt sobie przynajmniej dupy nie podetrze – odpowiada Jan. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, w tym tak istotne role jak ta w „Rejsie” marka Piwowskiego, jak te w filmach „Jak to się robi” czy „Wniebowzięci”. Sam pisał scenariusze filmowe i teksty do radiowych słuchowisk. Już za życia był legendą. Legendą pozostał do dziś.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 791 (1 egz.)
Book
In basket
Gromił / Jarosław Rybski. - Kraków : Wydawnictwo Vis-à-vis Etiuda, 2019. - 379, [2] strony : ilustracje ; 21 cm.
(Bractwo Wrocławskie ; [2])
Stanowi cz. 2 cyklu "Bractwo Wrocławskie". Cz. 1 pt.: Warkot.
Wrocław w roku 1957 był już nieco innym miastem niż przed pięcioma laty. Odbudowano część domów i powstały nowe. Grupa przyjaciół znana nieformalnie pod nazwą Bractwa Wrocławskiego żyła spokojnie swoim życiem. Do czasu. Awansowany na kapitana Stefan Gromił natrafił w aktach Urzędu Bezpieczeństwa na sprawę sprzed lat, w której pojawiło się nazwisko przyjaciela Jana Warkota. Tropy prowadziły do Karpacza w Sudetach, a niewyjaśniona sprawa miała swój ciąg dalszy w teraźniejszości. Ktoś najwyraźniej likwidował świadków. W tajemniczych okolicznościach. Bezwzględnie i brutalnie. Gromiłowi, który wyspecjalizował się w tajemniczych sprawach powierzono śledztwo lecz bynajmniej nie zostawiono go samemu sobie. Do gry włączył się major kontrwywiadu. Na końcu tej łamigłówki majaczyła się sprawa tajemniczego pociągu, którego ładownie zawierały bezcenny skarb. Pułkownik naciska, major kontrwywiadu nie daje za wygraną, Sowieci domagają się wyjaśnień. Co wiózł pociąg widmo i gdzie znajduje się teraz? Gromił to kontynuacja przygód przyjaciół znów na tropie tajemniczego artefaktu. Nad wszystkim, na całe szczęście, czuwa Leon Słupecki, średniowieczny pokutnik o specyficznym poczuciu humoru, który nie pozwoli, żeby komukolwiek z przyjaciół stała się krzywda. Wszystko to na tle obrazów z tamtej epoki, gdzie wata cukrowa, beczka śmierci, mecz w Chorzowie z Rosjanami oraz przeszmuglowana płyta gramofonowa stanowiły źródło rozrywki dla ludzi tkwiących w odczłowieczonym systemie politycznym. Czy to kryminał retro? Owszem, również. Czy to nostalgiczna książka z elementami nadprzyrodzonymi? Jak najbardziej. Czy to powieść sensacyjna wywołująca śmiech i łzy? Ależ tak! [www.azymut.pl]
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Wypożyczalnia Główna
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again